Pasaulyje ir Lietuvoje vis labiau populiarėja saulės jegainės. Tai iš tiesų novatoriškas ir aplinkai draugiškas sprendimas aprūpinti namus elektros energija. Kaip bebūtų, kadangi tai vis dar yra naujovė, apie šią technologiją daug žmonių vis dar nežino įvairios informacijos. Norėdami atsakyti į visus klausimus su kuriais susijusios saulės jėgainės, rašome šį straipsnį – jei jums aktualu ar smalsu, skaitykite iki galo.
Ar saulės jegainės apsimoka finansiškai?
Savo namų valdoje įsirengdami saulės jėgainę jūs taupote pinigus mokesčio už elektrą sąskaitą, bei tuo pačiu apsisaugote nuo ateityje galimai augsiančių elektros energijos kainų. Tam, kad atsakyt kiek tiksliai sutaupysite ir kiek metų užtruks pačios įrangos atsipirkimas, reikėtų įvertinti daugelį faktorių, tokių kaip kiek mokate už elektrą, kiek jos išnaudojate, kokią saulės jėgainę ketinate įsirengti. Jei žinote atsakymus į šiuos klausimus, galite pasinaudoti specialiomis internete esančiomis skaičiuoklėmis, kurios leis sužinoti, kiek pinigų sutaupysite su saulės pagalba generuojama elektra ir kiek laiko tai užtruks.
Kokius privalumus aplinkai pateikia saulės jegainės?
Elektros elektra išgaunama iš saulės spindulių, kaip ir dauguma kitų atsinaujinančios energetikos priemonių, turi daug teigiamų savybių tiek aplinkai, tiek ir žmonių sveikatai. Žinoma, pats didžiausias privalumas jog atsisakydami kitų elektros generavimo būdų ir pereidami prie elektros energijos, mes sumažiname kenksmingų dujų išmetimo į aplinką bei lėtiname šiltnamio efektą, ko pasekoje lėtėja ir globalinis atšilimas.
Kaip veikia saulės jegainės panelės?
Saulės jegainės paneles sugeria į save saulės spindulius ir paverčia juos į pastovios srovės (DC) elektros energiją. Kadangi absoliuti dauguma namų ūkių naudoja kintančią elektros srovę (AC), elektra iš panelės pirmiausiai keliauja į inverterį, kuris ją pakeičia iš pastovios srovės į kintančios srovės elektros energiją. Po to yra du variantai – elektra keliauja tiesiai į jūsų namus ir jūs ją naudojate, arba ji keliauja elektros tinklais pas kitus vartotojus ir jūs uždirbate pinigus.
Ką daryti žiemą, kai saulės paneles apsninga?
Kaip jau minėjome, būtent saulės panelės sugeria visus spindulius ir konvertuoja juos į elektros energiją, todėl jei panelės bus padengtos sniegu, akivaizdu, jog jokios energijos negeneruos. Kadangi sniegas nėra itin sunkus, panelių sulaužyti jis neturėtų. Be to visos panelės yra paverstos tam tikru kampu, todėl dažniausiai pats sniegas nuo jų tiesiog nučiuožia. Kaip bebūtų, jei atsitiktų taip, jog sniegas kaupiasi, paneles galima lengvai nuvalyti.